دکتر عبدالرضا پازوکی - بنیانگذار انجمن جراحی چاقی ایران

چرا حدود 15% از جراحی های باریاتریک (چاقی) کل کشور ، توسط دکتر پازوکی انجام می‌شود؟

چرا دکتر عبدالرضا پازوکی موفق‌ترین پزشک ایرانی در حوزه ی جراحی های درون بین (لاپاراسکوپی) و به خصوص جراحی های باریاتریک(چاقی) هستند ؟

دکتر عبدالرضا پازوکی که قبلا صدها جراحی عمومی را تجربه کرده بودند ، پس از اخذ فلوشیپ جراحی‌های درون بین ، و بعد از انجام صدها مورد جراحی درون بین ، همچنان تحقیق و پژوهش در این حوزۀ تخصصی را با علاقه و جدی دنبال کردند. ایشان که در تمام مدت تحصیل و اخد برد و پره بورد نیز از دانشجویان و پزشکان ممتاز بودند در حوزه ی جراحی های باریاتریک به روش لاپاراسکوپی به تجربیات ارزشمندی دست یافتند. دکتر پازوکی در تمام سالهای خدمت با تلاش و تحقیق و پژوهش ، آخرین متد روز دنیا را در این حوزه به کار بردند و تمام تلاش خود را برای انتقال دانش خود به دانشجویان و پزشکان این حوزه به کار گرفتند. به همین منظور ، رشتۀ فلوشیپ جراحی لاپاروسکوپی را بنیانگذاری نمودند.

روحیۀ خدمت ، مسئولیت پذیری و تلاش در کنار دانش علمی و استعدادی که ایشان در جراحی‌های لاپاراسکوپی دارند، جراحی‌های موفقیت آمیز و در نتیجه رضایت بیماران را به دنبال داشته است. بنابراین موارد پر ریسک و پر خطر و بیماران با شرایط خاص که کاندید جراحی‌های لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی هستند، در بسیاری از موارد توسط همکاران و پزشکان متخصص به دکتر پازوکی ارجاع داده می‌شوند تا شانس موفقیت در جراحی به حداکثر برسد.

دکتر پازوکی احساس نیاز جدی داشتند که باید دانش و تجربیات علمی حوزۀ جراحی‌های لاپاراسکوپی و جراحی‌های چاقی با پزشکان فعال این حوزه تبادل شود، تجربیات ، نظریه‌ها و دست‌آوردهای علمی باید منتقل شود. از طرف دیگر بیماران مختلفی با نارضایتی و تجربۀ جراحی باریاتریک ناموفق با کیفیت پایین به دکتر پازوکی و همکاران ایشان مراجعه می‌کردند ، بنابراین ایشان تصمیم گرفتند و تلاش کردند که “انجمن جراحی چاقی ایران” و “انجمن علمی جراحی‌های لاپاراسکوپی “ را با کمک همکاران و پزشکان حاذق تشکیل دهند. تا این انجمن‌ها بتوانند علاوه بر پژوهش و تحقیق در این حوزه و نیز انتقال و تبادل دانش علمی ، پزشکان مورد اعتماد در حوزۀ جراحی های چاقی و جراحی های لاپاراسکوپی را به بیماران معرفی نمایند، و هم بتوانند بر پزشکان فعال در این حوزه‌ها نظارت داشته باشند.

دکتر پازوکی بسیاری از متدهای جراحی‌های چاقی را هرگز تایید نکردند و انجام نمی‌دهند. به عقیدۀ ایشان جراحی‌های لاپاراسکوپی اسلیو و بای‌پس معده و جراحی‌های استانداردی که ترکیبی از اسلیو یا بای‌پس معده هستند مثل ساسی یا مینی بای‌پس چنانچه با بررسی دقیق بیماری‌های زمینه ای بیمار باشد و درست انتخاب شوند، می‌توانند گزینۀ مناسبی باشند. حدود 15% از جراحی‌های چاقی در ایران توسط دکتر عبدالرضا پازوکی انجام می‌شود . ایشان با 22 سال تجربه ، بیش از چند هزار جراحی موفق چاقی را به روش لاپاراسکوپی پیشرفته برای مردم ایران انجام داده‌اند . بنابراین دکتر عبدالرضا پازوکی را می‌توان یکی از بهترین جراحان چاقی دنیا معرفی کرد. بهترین جراحی که سالها با دغدغۀ کم کردن ریسک جراحی ، بهینه کردن روش‌های جراحی و سلامت بیماران تلاش کردند و خدمات ارزشمندی ارائه دادند.

دکتر عبدالرضا پازوکی در یک نگاه ؛

 • فلوشیپ جراحی های کم تهاجمی
 • عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران
 • سرپرست آموزش جراحی دانشگاه علوم پزشکی ایران (IUMS )
 • متخصص انواع جراحی‌های لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی ، سرطان روده و سرطان معده ، کیسه صفرا، فتق‌های شکمی، جراحی بای ‌پس معده، اسلیو معده
 • فلوشیپ انواع جراحی‌های لاپاراسکوپی پیشرفته
 • رییس مرکز تحقیقات جراحی های کم تهاجمی ایران
 • بیش از 22 سال سابقه ، تجربه چند هزار عمل جراحی موفق دستگاه گوارش
 • بنیانگذار رشتۀ فلوشیپ جراحی لاپاروسکوپی در ایران
 • بنیانگذار انجمن علمی جراحی درون بین ایران
 • بنیانگذار انجمن جراحی چاقی ایران
 • برند جراحی لاپاراسکوپی در غرب آسیا
 • آموزش جراحی لاپاراسکوپی به پزشکان کشور عراق
 • عضو ثابت کنفرانس های بین المللی حوزه جراحی لاپاروسکوپی
 • رتبه اول پره بورد و بورد دانشگاه علوم پزشکی ایران
 • یکی از بهترین جراحان چاقی در ایران و دنیا

تماس با ما

تهران، خیابان توانیر، بعد از تقاطع همت، کوچه گیتا، خیابان آرمان، پلاک ۲/۱
02188650566
info@drpazouki.ir
X